• Wpisów: 657
  • Średnio co: 4 dni
  • Ostatni wpis: 3 dni temu, 10:00
  • Licznik odwiedzin: 112 892 / 3156 dni
 
b-angel
 
W następny weekend już wigilia! Święta Bożego narodzenia tuż pod naszymi drzwiami, jeszcze kilka małych kroczków i przekroczą próg. A my? zabiegani, w przegrzanych pokojach nauczycielskich, biurowych, lekarskich próbujemy nadgonić kończący się rok, ze zdumieniem kręcimy głową niedowierzając, 'bo przecież dopiero co świętowaliśmy nowy, a teraz jest on już tak bardzo stary...'
magia świąt! Gdzież ona jest? czy może w światełkach choinkowych, które kłują w oczy przy szybkich zakupach prezentów pod choinkę, czy w co roku powtarzanych w radio tych samych melodiach: pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań...
ale jedyne co dzwoni to kominiarz z zaległym, zapomnianym rachunkiem, a śniegu jak nie było od zeszłego roku, tak nie ma.
Gdy myślimy o świątecznych spotkaniach rodzinnych to czasem pot zalewa nam czoło i oczy! Wielogodzinne nasiadówki z ciotką i wujkiem, który od popołudnia będzie ledwo trzymał się w fotelu. Z teściową, która od zawsze lepiej niż ty robi sałatkę czy piecze cholernego piernika. Z dzieckiem, które nie może oderwać oczu od nowego IPhone'a.
Z pieczenią, która wychodzi z pieca sucha jak wiór, a ty w całym tym rozgardiaszu zapomniałaś podać sos...
o nie!
Magia świąt jest we mnie! :)
W chwili kiedy moje niecierpliwe opuszki palców, wystukują twój numer aby ci tylko szepnąć jak bardzo za tobą tęsknię.
To herbatka o cudownym aromacie, którą piję powoli ciesząc się z rozmową z ulubioną kuzynką.
To kolęda, którą nuci moje dziecko w łazience przy goleniu.
To promyk słońca załamujący światło w koronach drzew podczas długiego spaceru po lesie. To melodia wiatru, która przypomina dzieciństwo i zimowe bajki babci. To twój pocałunek na dzień dobry. To wieczór z książką, zaczarowane migotanie płomyków adwentowych świec. To znalezienie drobnego prezentu dla przyjaciółki w starym kraju. To ciasteczka migdałowe, których zapach otula kuchnię i cały dom woalem ciepła i przyjemnego oczekiwania. To zapach mandarynek, smak orzechów i korzennych przypraw. To miłość, która nawet podczas szarej zimy błyszczy kolorami tęczy ;)
Takich świąt Wam życzę kochani!
I zdrowia, bo bez niego nawet największa magia traci blask :)
Happy Xmas!
youtu.be/U3YltnBjqZU

Nie możesz dodać komentarza.